Opieka naprzemienna uchwalona!

Prawodawcy tworzą historię uchwalając projekt ustawy o opiece wspólnej naprzemiennej. W zeszłym tygodniu członkowie senackiego komitetu sądowniczego przeszli do historii jako pierwsi ustawodawcy, którzy pozytywnie przyjęli ustawę o opiece wspólnej naprzemiennej w stanie Kansas.

Projekt ustawy senackiej SB 157 został złożony w lutym z oszałamiającymi 17 dwustronnymi sponsorami. Wspólne rodzicielstwo (równoważny czas sprawowania opieki nad dzieckiem przez oboje rodziców po rozwodzie / separacji) znalazł szerokie poparcie wśród mężczyzn i kobiet, republikanów i demokratów oraz w każdym wieku i grupie rasowej. Nasi ustawodawcy przyjaźni rodzinie w końcu oficjalnie dołączyli do rosnącej listy prawodawców w całym kraju wspierających wspólne rodzicielstwo.


Prezydent Senatu Susan Wagle pomogła wspierać projekt ustawy, a ostatnio powiedziała: „Dzieci zasługują na konsekwentną miłość i troskę obojga rodziców, ale zbyt często nasz system sądowniczy nie traktuje ojców uczciwie w decyzjach o opiece. Projekt ustawy senackiej 157 zachęca do bardzo potrzebnego wspólnego porozumienia rodzicielskiego, umożliwiającego dzieciom pełne doświadczanie obecności i udziału matki i ojca w ich życiu.”

Ostatnie badanie sondażowe przeprowadzone w stanie Kansas na temat wspólnego rodzicielstwa pokazują, że 80 procent obywateli stanu popiera nowe prawo, a tylko 2 procent jest przeciw. Jest zupełnie bezprecedensowe, aby uzyskać takie poparcie w procesie stanowienia prawa. Osiemdziesiąt siedem procent mieszkańców Kansans uważa, że ​​w najlepszym interesie dziecka jest spędzanie jak największej ilości czasu z obojgiem rodziców.

Zakładając prawdopodobny postęp w realizacji projektu ustawy, Kansas dołączy do sąsiedniego stanu Missouri, gotowego do wprowadzenia wkrótce opieki wspólnej naprzemiennej. Kilka innych stanów, w tym Kentucky i Virginia w zeszłym roku, przyjęło przy przytłaczającym poparciu przepisy dotyczące opieki wspólnej naprzemiennej. W tym roku ponad 20 stanów wprowadziło podobne przepisy. Wiele z tych stanów robi znacznie więcej niż rozważanie projektów nowych ustaw. W ciągu ostatniego miesiąca komitety Missouri, Oklahoma, Iowa i Minnesota posiadały wszystkie zaawansowane przepisy dotyczące wspólnego rodzicielstwa.

Statystyki dotyczące dzieci, które nie mogą mieć ciągłych, znaczących relacji z obojgiem rodziców, są wstrząsające. Dzieci wychowywane przez jednego rodzica stanowią:
65 procent samobójstw nastolatków;
71 procent osób porzucających szkołę średnią;
75 procent osób w ośrodkach leczenia uzależnień od psychoaktywnych substancji chemicznych i
90 procent bezdomnych i zbiegłych dzieci.Stan Kansas uczynił tym samym milowy krok w celu rozwiązania niektórych poważnych problemów w naszym systemie sądownictwa rodzinnego, a nasi ustawodawcy tworzą historię w tym procesie zmian.

Źródło: The Kansas City Star

Zdjęcie w nagłówku: Brittany Simuangco / Unsplash

Opracował: Daniel In
Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *