Polacy pod szwabskim butem. Czy polscy ojcowie też się sprzedadzą?

W ubiegłym tygodniu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał orzeczenie, którym pozbawił prawa do procesu w Polsce polskiego więźnia niemieckiego obozu zagłady. Decyzja unijnego Trybunału to policzek dla nielicznych żyjących jeszcze Ocalałych. Teraz prawdy o niemieckiej winie za ludobójcze zbrodnie musieliby dochodzić przed niemieckim sądem, opłacając niemieckich prawników i prosząc o ochronę prawną potomków sprawców swej krzywdy. Decyzja TSUE oznacza więc ograniczenie jednej z najważniejszych gwarancji tworzących zasadę praworządności – skutecznego prawa do sądu.

I choć wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej zaskoczył wielu europejskich prawników, to my już kilka miesięcy temu przewidzieliśmy, że możliwość dochodzenia ochrony dóbr osobistych przed polskimi sądami będzie systematycznie ograniczana. Dlatego uruchamiając „Program ochrony dobrego imienia Polski i Polaków” zdecydowaliśmy się sięgnąć po szczególne i niestosowane dotychczas przepisy ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, które wprost przyznają polskim sądom właściwość w sprawach obrony dobrego imienia Polski i Narodu Polskiego.

Nie tylko znaleźliśmy sposób, by pomimo wyroku TSUE prowadzić procesy przed polskimi sądami, ale ufając we wsparcie naszych Darczyńców planujemy dalszy rozwój „Programu ochrony dobrego imienia Polski i Polaków”. W najbliższych tygodniach uruchomimy specjalną stronę, pozwalającą w łatwy sposób zgłaszać kłamstwa i oszczerstwa dotykające naszej Ojczyzny i Narodu. Powstaniu strony towarzyszyć będzie budowa społeczności internautów gotowych do weryfikowania nieprawdziwych treści i zgłaszania naruszeń regulaminów serwisów społecznościowych takich jak Facebook czy YouTube. Całość uzupełnią oczywiście działania procesowe naszych prawników.

Zwrot w prawie unijnym nie przeszkadza nam zatem w pozwaniu brytyjskiego dziennika „Daily Mail”, który pisał o „polskim obozie śmierci” w Sobiborze, francuskiego portalu „France Culture” piszącego o „odpowiedzialności Polski za zbrodnie Trzeciej Rzeszy” oraz duńskiego dziennika „Berlingske” za twierdzenie, że polski rząd „pomagał nazistom” w eksterminacji Żydów.

Nie zapominamy także o innych manipulacjach szkalujących Polskę. Interweniujemy w przypadkach rozpowszechniania kłamstw na temat rzekomego prześladowania w naszym kraju osób o skłonnościach homoseksualnych. Fałszywe informacje o rzekomym istnieniu w Polsce „stref wolnych od LGBT” trafiają na podatny grunt i były już powtarzane nie tylko na forum Parlamentu Europejskiego, ale także przez liczne media zagraniczne, a nawet przez obecnego prezydenta USA Joe Bidena. Dlatego za powielanie kłamstw na ten temat przed sądem będzie musiała odpowiedzieć europoseł Sylwia Spurek oraz poseł Małgorzata Prokop-Paczkowska, która porównywała sytuację osób o skłonnościach homoseksualnych w Polsce do prześladowań Żydów w trakcie II wojny światowej.

Istotnym elementem walki o dobre imię Polski jest także obrona społeczności gmin i powiatów, które przyjęły Samorządową Kartę Praw Rodzin. Przygotowany przez ekspertów Ordo Iuris dokument nie wspomina nawet słowem o ruchu politycznym LGBT, a mimo to podpisujące je samorządy były pomawiane o szerzenie nienawiści. W imieniu oczernianych władz lokalnych skierowaliśmy już sześć pozwów wobec autorów „Atlasu nienawiści”, którzy odpowiadają za rozpowszechnianie kłamstw na temat prorodzinnych samorządów. Sądy w dwóch sprawach uznały już nasze żądania za uprawdopodobnione i udzieliły zabezpieczenia, nakazując autorom „Atlasu nienawiści” zamieszczenie na stronie widocznej informacji o toczącym się postępowaniu. Nasze wsparcie prawne dla samorządów doprowadziło także do formalnego uznania przez Norwegię, że przyjęcie SKPR nie może blokować dostępu gminy Wilamowice do 7,5 mln zł z tzw. funduszy norweskich.

Ochrona dobrego imienia Polski i Polaków z każdym miesiącem staje się bardziej palącym i pilnym zadaniem. Widzimy wyraźnie, że każde oszczerstwo musi zostać skontrowane systematyczną reakcją prawną, bo tylko prawo może powstrzymać potężną siłę powielających kłamstwa mediów, aktywistów i polityków.

Niekorzystny wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z pewnością ośmieli kłamców historycznych, którzy celowo pomawiają Polskę o zbrodnie III Rzeszy. Nasz program może być w tej sytuacji ostatnią nadzieją na zwycięstwo prawdy historycznej i sprawiedliwości. Wierzę, że z Waszą pomocą pomożemy jednak prawdzie zwyciężyć.

WIĘCEJ NA: https://ordoiuris.pl/

Jerzy Kwaśniewski

Tytuł pochodzi od Redakcji


ZAPRASZAMY NA NASZ KANAŁ YOUTUBE: TATA TV
ORAZ NA NASZ NOWY KANAŁ BITCHUTE: TATA TV


Portal TylkoTata jest przedsięwzięciem społecznym i istnieje tylko dzięki hojności naszych Darczyńców. Jeśli tylko podoba Ci się to, co robimy, możesz wesprzeć nas dowolną kwotą, która pozwoli nam dalej prowadzić naszą wywrotową działalność. Po prostu kliknij banner „WESPRZYJ NAS” i gotowe! WSZYSTKIM DARCZYŃCOM DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *