„Sądy niszczą dzieci”, „Dość sądowej mafii”… Protest pod głogowskim sądem

– Protestujemy przeciwko przestępstwom nadzwyczajnej kasty sądowej, w tym sędziów Sądu Rejonowego Głogowie – powiedział Krystian Skonieczny, organizator manifestacji.

– Dzisiaj zgromadziliśmy się z matką poszkodowanych dzieci. Dzieci tej pani zostały brutalnie potraktowane. Trafiły do rodziny zastępczej i trwa tuszowanie bardzo poważnych przestępstw kryminalnych. Nikt nie zareagował, a sąd, mimo wiedzy o nieprawidłowościach w tej rodzinie zastępczej, umieścił w niej nowe dzieci. Trzeba uświadamiać społeczeństwo, że w budynkach sadów dochodzi do największej liczby przestępstw w wyniku poplecznictwa, zaniechań czy łamania prawa – dodał Skonieczny.

– Dzieci zostały mi odebrane. Dla ich dobra. A trafiły do rodziny zastępczej, gdzie zostały skrzywdzone. Były molestowane – powiedziała podczas protestu Daria Kołakowska, matka, która walczy o odzyskanie dzieci. Dziś nie przebywają już w tamtej rodzinie zastępczej. Przez chwilę były u mamy pani Darii, ale również zostały stamtąd zabrane. – Zabrano tylko zdrowe dzieci, a chore zostawiono u mojej mamy – dodała Daria Kołakowska. Chodzi o 17-miesięczne dziecko, 3,5-letnie, 6-letnie i 10-letnie.

– W tamtej rodzinie zastępczej dzieci były prawdopodobnie zgwałcone, bo o tym opowiadały. A sędzia, mimo tej wiedzy, umieściła w tej rodzinie kolejne dzieci – tłumaczył przed budynkiem sądu Skonieczny. – Nie wiadomo, czy to jest omyłka, ale nie wygląda na to, bo sąd był poinformowany o fakcie przez szpital w Zaborze. A przebywanie dzieci w tej rodzinie zastępczej grozi śmiercią. Jest tam przemoc i znęcanie psychiczne – dodał.

– Sąd jednak to zamiótł pod dywan i umieścił tam nowe dzieci. Ta rodzina nie poniosła żadnych konsekwencji. Do dzisiaj nie zostali nawet przesłuchani, nie zabezpieczono nośników elektronicznych… Nic. Prokuratura milczy. Matce wielokrotnie utrudniano kontakt. Prokuratura tuszuje tę sprawę – opowiadał Krystian Skonieczny.

Źródło: RED, myglogow.pl
Portal TylkoTata jest przedsięwzięciem społecznym i istnieje tylko dzięki hojności naszych Darczyńców. Jeśli tylko podoba Ci się to, co robimy, możesz wesprzeć nas dowolną kwotą, która pozwoli nam dalej prowadzić naszą wywrotową 🙂 działalność. Po prostu kliknij banner ze świnką-skarbonką i gotowe! WSZYSTKIM DARCZYŃCOM DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *